تابناك تعادل سریال نمایش سریالی تلویزیون

تابناك: تعادل سریال نمایش سریالی تلویزیون صداوسیما تلویزیون تهیه کننده شبکه خانگی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری صداوسیما بخاطر بحران ۲ سال قبل هنوز به تعادل نرسیده است / مهدی فخیم‌زاده

مهدی فخیم‌زاده راجع به سطح کیفی آثار نمایشی تولید شده است در تلویزیون در سال‌های اخیر و سریال‌های تولید شده است در شبکه نمایش خانگی به بیان توضیحاتی پرداخت.

صداوسیما بخاطر بحران ۲ سال قبل هنوز به تعادل نرسیده است / مهدی فخیم‌زاده

مهدی فخیم زاده : صداوسیما بخاطر بحران ۲ سال قبل هنوز به تعادل نرسیده است

عبارات مهم : تعادل

مهدی فخیم زاده راجع به سطح کیفی آثار نمایشی تولید شده است در تلویزیون در سال های اخیر و سریال های تولید شده است در شبکه نمایش خانگی به بیان توضیحاتی پرداخت.

این بازیگر و کارگردان در گفت وگو با ایسنا راجع به ی سطح کیفی آثار نمایشی تولید شده است در تلویزیون در سال های اخیر، اظهار کرد: به نظرم مسئله صداوسیما در یک دوره بخصوص و دریک نقطه ی تحول، به نوع مدیریت این شرکت مربوط می شد؛ یعنی بعد از دوره آقای ضرغامی و روی کار آمدن آقای سرافراز، صداوسیما یک دوره ی بحران را پشت سر گذاشت.

صداوسیما بخاطر بحران ۲ سال قبل هنوز به تعادل نرسیده است / مهدی فخیم‌زاده

او ادامه داد: اتفاقاً در همان وقت من سریال «فوق سری» را که در وقت آقای ضرغامی ساخته بودم، جهت پخش داشتم؛ ولی شرایط به گونه ای پیش رفت که آن وقت مجبور شدم بیانیه ای در این باره بنویسم و به مخاطبان بگویم که این سریالی که پخش می شود جهت من نیست و بسیار عوض کردن کرده هست. این در حالی است که هیچ گاه دوست ندارم پرسشها درون صنفی را به صورت علنی مطرح کنم، ولی جهت نخستین بار مجبور شدم. به هرحال افرادی مثل ما که سال هاست با صداوسیما کار کرده ایم دیگر ضوابط و خط قرمزها را می شناسیم و خود به خود نزدیک آنها نمی شویم.

فخیم زاده با بیان اینکه صداوسیما سازمانی انحصاری و دولتی هست، گفت: این شرکت نیاز به بودجه زیادی دارد که گاهی تأمین می شود و گاهی هم نه، ولی تأمین نشدن این بودجه بحران های زیادی را به همراه خواهد داشت. من فکر می کنم اگر هنوز صداوسیما در بحران واقع شده است است و به نقطه تعادل نرسیده هست، به خاطر بحرانی است که دو سال پیش به وجود آمد؛ چراکه به هر حال جهت رسیدن به نقطه تعادل نیاز به وقت هست.

مهدی فخیم‌زاده راجع به سطح کیفی آثار نمایشی تولید شده است در تلویزیون در سال‌های اخیر و سریال‌های تولید شده است در شبکه نمایش خانگی به بیان توضیحاتی پرداخت.

کارگردان سریال های «ولایت عشق» و «حس سوم» در ادامه با اشاره به معاونت تازه سیما (مرتضی میرباقری) و سابقه ای که در این حوزه دارد، بیان کرد: در حال حاضر معاونت سیما به شدت تلاش می کند که سریال های خوبی تولید کند، ولی تا زمانی که این سریال ها به مرحله پخش نرسند، طبیعتاً سریال هایی که در دوره قبل تولید شده است بودند پخش می شوند و در واقع بسیاری از محصولات در حال حاضر صداوسیما جهت دوره قبلی هست. به هر حال مسئله بودجه صداوسیما بسیار مهم و اساسی است که باید به آن پیگیری شود.

او همچنین راجع به مسابقه سریال های شبکه نمایش خانگی و تلویزیون، افزود: شبکه نمایش خانگی زیاد مصرف کننده است و در واقع زمانی می تواند رقیب تلویزیون شود که VOD بتواند جهت شبکه خانگی فیلم تولید کند که نمی تواند. الان بسیاری از سریال های شبکه نمایش خانگی به غیر از چند مورد با شکست مواجه شده است اند و مخاطب چندانی نداشته اند.

فخیم زاده راجع به روند تولید سریال در شرکت صداوسیما بیان کرد: اگر سناریویی به شرکت برده شود و شرکت آن را رد کند، دیگر آن سناریو به درد نمی خورد؛ این در حالی است که اگر در سینما با یک تهیه کننده بر سر سناریویی به توافق نرسیم، می توانیم به سراغ تهیه کننده دیگر برویم. به همین خاطر جهت ساخت سریال در شرکت صداوسیما در ابتدا باید یک طرح پیشنهادی به شرکت ارائه داد و بعد در صورت موافقت قرارداد نگارش بسته شود.

صداوسیما بخاطر بحران ۲ سال قبل هنوز به تعادل نرسیده است / مهدی فخیم‌زاده

واژه های کلیدی: تعادل | سریال | نمایش | سریالی | تلویزیون | صداوسیما | تلویزیون | تهیه کننده | شبکه خانگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs