تابناك تعادل سریال نمایش سریالی تلویزیون

تابناك: تعادل سریال نمایش سریالی تلویزیون صداوسیما تلویزیون تهیه کننده شبکه خانگی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی دولت ترامپ راجع به برجام دروغ می گوید / درخواست مصر، اردن و سعودی از اوباما جه

وزیرخارجه پیشین آمریکا گفت: هیچ شاهدی وجود ندارد که کشور عزیزمان ایران این توافق را نقض کرده و اگر چنین نقضی وجود داشت، آمریکا بر اساس همین توافقنامه می‌توانست

دولت ترامپ راجع به برجام دروغ می گوید / درخواست مصر، اردن و سعودی از اوباما جه

جان کری: دولت ترامپ راجع به برجام دروغ می گوید / درخواست مصر، اردن و سعودی از اوباما جهت بمباران ایران

عبارات مهم : آلمان

وزیرخارجه پیشین آمریکا گفت: هیچ شاهدی وجود ندارد که کشور عزیزمان ایران این توافق را نقض کرده و اگر چنین نقضی وجود داشت، آمریکا بر اساس همین توافقنامه می توانست وارد عمل شود.

جان کری، وزیر خارجۀ پیشین ایالات متحده آمریکا گفت که دولت کنونی آمریکا دربارۀ توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران «دروغ» می گوید.

دولت ترامپ راجع به برجام دروغ می گوید / درخواست مصر، اردن و سعودی از اوباما جه

به گزارش عصر کشور عزیزمان ایران به نقل از یورونیوز، جان کری روز پنجشنبه در بوستون با محکوم کردن اقدام دونالد ترامپ در رد پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای گفت: «صراحتا بگویم که دولت به مردم آمریکا دروغ می گوید. این توافق و پروتکل الحاقی آن، تضمینی جهت تمام عمر داشت، جهت همیشه.»

او افزود هیچ شاهدی وجود ندارد که کشور عزیزمان ایران این توافق را نقض کرده است و اگر چنین نقضی وجود داشت، ایالات متحده آمریکا بر اساس همین توافقنامه می توانست وارد عمل شود.

وزیرخارجه پیشین آمریکا گفت: هیچ شاهدی وجود ندارد که کشور عزیزمان ایران این توافق را نقض کرده و اگر چنین نقضی وجود داشت، آمریکا بر اساس همین توافقنامه می‌توانست

کری گفت که در سال هایی که احتمال دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح هسته ای زیاد کردن یافته بود، باراک اوباما از سوی رهبران دست کم سه کشور (حسنی مبارک مدیر جمهوری مصر در سال ۲۰۱۱ میلادی، ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی و بنیامین نتانیاهو در سال ۲۰۱۳ میلادی) خبر هایی را مبنی بر بمباران کشور عزیزمان ایران دریافت کرد؛ مدیر جمهور پیشین آمریکا حتی تقاضاهای شخصی دریافت کرده بود که بر بمباران کشور عزیزمان ایران اصرار داشتند ولی آقای اوباما در مقابل، مذاکرات جهت توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ میلادی را شروع کرد.

کری گفت: «ما تصمیم گرفتیم از روش های دیپلماتیک وارد عمل شویم؛ نه از آن رو که می دانستیم که قطعا به نتیجه خواهد رسید بلکه به این علت که می دانستیم باید قبل از جنگ، از دیپلماسی استفاده کنیم.» به گفتۀ او، حتی مقامات ارشد امنیتی اسرائیل نیز معتقدند که این توافق، کار می کند.

یورونیوز اضافه کرد: جان کری در تهیه ۱۵۹ صفحه از توافق هسته ای و همچنین جهت مدتی بیش از دو سال در مذاکرات جهت به نتیجه رسیدن این توافق همکاری داشت؛ توافقی که باعث غیرفعال شدن یک راکتور هسته ای در کشور عزیزمان ایران و کم کردن شمار سانتریفوژها از ۱۹ هزار به کمتر از ۵ هزار سانتریفوژ و کم کردن ذخایر اورانیوم کشور عزیزمان ایران از ۱۲ هزار کیلوگرم به کمتر از ۳۰۰ کیلوگرم شد. نتیجه ای که از نظر آقای کری موفقیت آمیز است لیکن به گفته او با ذخیره ۳۰۰ کیلوگرمی اورانیوم «دیگر نمی توان بمبی ساخت».

دولت ترامپ راجع به برجام دروغ می گوید / درخواست مصر، اردن و سعودی از اوباما جه

جان کری تاکید کرد که دونالد ترامپ در عمل نمی تواند به «هیچ معامله ای بهتر از برجام» دست یابد. به گفته او مدیر جمهوری کنونی آمریکا تنها به این علت راحت پایبندی کشور عزیزمان ایران به این توافق را رد کرده که «این توافق را دوست نداشته است» آنهم در حالی که بعضی از منتقدان جدی کشور عزیزمان ایران و حتی بعضی از مقامات امنیتی کابینه ترامپ به او هشدار داده بودند که دست به چنین کاری نزند.

جان کری در ادامه افزود: «بیش از ۸ بار آن هم در وقت های مختلف، آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرده است که کشور عزیزمان ایران مطابق این توافق عمل می کند». به گفته او این آژانس همچنین هشدار داده است که ترساندن آمریکا مبنی بر ترک این توافق، کاری «خطرناک» و «غیرمسئولانه» است.

وزیرخارجه پیشین آمریکا گفت: هیچ شاهدی وجود ندارد که کشور عزیزمان ایران این توافق را نقض کرده و اگر چنین نقضی وجود داشت، آمریکا بر اساس همین توافقنامه می‌توانست

کری با اشاره به اینکه سه کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه و آلمان اعلام کرده اند جهت زیاد کردن تحریم های ایران، در کنار ایالات متحده آمریکا قرار نخواهند گرفت، گفت: «آنچه من قویا به ایران، چین و روسیه پیشنهاد می کنم این است که رهبران این کشورها مانند افراد بالغ و عاقل در کنار بریتانیا و فرانسه و آلمان در یک اتاق قرار بگیرند و همۀ آنها با هم بگویند که “ما می خواهیم این توافق را حفظ کنیم لیکن با این توافق، دنیا امن تر خواهد بود“».

هشدار وزیر خارجه آلمان

زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان نیز در این هفته هشدار داد که این اقدام آمریکا می تواند همه را گرفتار درگیری نظامی کند که ممکن است میان آمریکا و کشور عزیزمان ایران روی دهد.

دولت ترامپ راجع به برجام دروغ می گوید / درخواست مصر، اردن و سعودی از اوباما جه

او پیش از این نیز اعلام کرده بود که هر حرکتی از سوی دولت دونالد ترامپ جهت خروج از توافق هسته ای، فاصلۀ میان اروپا و آمریکا را زیاد می کند.

گابریل که روز دوشنبه در نشست وزیران اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ شرکت کرده بود، هشدار داد: «ضروری است که اروپایی ها در این عنوان با همدیگر کار کنند. باید به آمریکایی ها بگویم که رفتارشان در قبال ایران، باعث می شود ما اروپایی ها موضع مشترکی را با چین و روسیه علیه آمریکا اتخاذ کنیم.»

آلمان به لحاظ تاریخی روابط اقتصادی نزدیکی با روسیه دارد. آلمان همچنین علاقمند به برقراری روابط نزدیک با چین است و آقای گابریل بطور خاص در زمینۀ تقویت روابط پکن و برلین فعالیت می کند.

گابریل همچنین هشدار داد که خروج از توافق هسته ای ایران، بحران کره را شدت یافتن می کند و از اعتبار هر نوع توافق احتمالی با کره شمالی خواهد کاست.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا بعد از نشست لوکزامبورگ منشتر شدن بیانیه ای «نگرانی عمیق» خود را در قبال استراتژی تازه آمریکا اعلام کردند.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه بر این عنوان تاکید کرد که این واکنش‌ها آمریکا خطر احیای مسابقه تسلیحات هسته ای را زیاد کردن می دهد. ژان اسلبورن، وزیر خارجه لوکزامبورگ نیز با اشاره به خطر احتمال وقوع یک درگیری نظامی، بر این عنوان تاکید داشت که «از لحاظ جغرافیایی، اروپا در مقایسه با آمریکا، به کشور عزیزمان ایران خیلی خیلی نزدیکتر است.»

اروپا همچنین دلواپس شرکتهایی است که بعد از لغو تحریم های ایران، همکاری های اقتصادی خود را با پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع کرده بودند و اکنون این نگرانی وجود دارد که با تحمیل تحریم های تازه از سوی کنگره، این شرکتها را از لحاظ مالی بطور قابل توجهی متضرر شوند.

واژه های کلیدی: آلمان | اروپا | ایران | توافق | آمریکا | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | کابینه ترامپ | دولت دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs